Prawidłowo uszyta odzież ciążowa

Jesteś w ciąży i nie wiesz jak pięknie podkreślić rosnący brzuszek? Zastanawiasz się, czy wszystkie ubrania na stoiskach ciążowych są rzeczywiście dedykowane dla przyszłych mam, czy też są po prostu luźne i elastyczne? Bardzo dobrze! Większość tych produktów, szczególnie w sieciówkach, charakteryzuje się całkowitym niezrozumieniem sylwetki ciążowej. Jak więc wybrać to, co najlepsze, a do tego nadal wyglądać czarująco i elegancko jak dotychczas? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedź. 

Specjalna konstrukcja odzieży ciążowej

Każda kobieta w ciąży prędzej czy później stanie przed koniecznością zmiany swojej dotychczasowej garderoby na ciążową. Dla wielu pań jest to ogromny kłopot, ponieważ trudno im znaleźć ciążowe ubrania w takiej klasie, jaką do tej pory nosiły. Trzeba też pamiętać, że prawidłowo uszyte ubrania ciążowe  to nie to samo co zawsze tylko większe, tylko skonstruowany przez specjalistę model dostosowany do zmieniającej się sylwetki. I o tym należy pamiętać, wybierając nową ciążową garderobę. Tylko jak rozpoznać prawidłowo uszyty model? Wbrew pozorom to nie jest trudne. Przystosowana do ciążowej sylwetki odzież powinna:

  • idealnie układać się na brzuszku podkreślając go subtelnie, a nie obciążając nadmierną ilością materiału
  • nie musi być uszyta z tkanin elastycznych — dobra konstrukcja sprawia, że ubranie ciążowe  na przykład sukienka Emerald Naomi uszyta z miękkiej, ale nie elastycznej tkaniny, rośnie razem z brzuszkiem
  • posiadać niespotykane w normalnej odzieży cięcia, zaszewki i podniesienia stanu
  • bez względu na elastyczność tkaniny lub jej brak, zapewniać całkowitą swobodę ruchu

Powyższe zasady dotyczą każdego rodzaju odzieży ciążowej. Tak przygotowane modele pozwolą przyszłej mamie poczuć się kobieco i atrakcyjnie oraz będą służyć przez cały okres ciąży a nawet później.

Nie rezygnuj ze swojego stylu!

Wiadomo, że dobry ubiór i stylizacja, wpływają na pozytywne samopoczucie i pewność siebie. Zadowolenie przyszłej mamy korzystnie wpływa na dziecko. Dlatego tak ważne jest, aby kobieta miała możliwość doboru odzieży ciążowej zgodnie z jej gustem i potrzebami. Przykładowo, gdy ciężarna preferuje czarne, dopasowane sukienki to powinna ją posiadać.

Firma Danica proponuje nie tylko garderobę zaprojektowaną przez specjalistę, ale także możliwość doboru tkaniny oraz drobnych modyfikacji. Dzięki temu można stworzyć indywidualny model oparty na ciążowej konstrukcji zgodny ze stylem przyszłej mamy. 

Specjalistyczne rozwiązania krawieckie firmy Danica mają wiele zalet. Dostarczają kobietom w ciąży zadowolenia i świadomości, że mogą spokojnie wyjść do szerokiego towarzystwa bez obawy spotkania z kimś ubranym tak samo. Dodatkowo zyskują pewność, że ich odzież jest bardzo dobra jakościowo oraz zgodna z aktualnymi kanonami mody.